دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ -
- 19 Feb 2018
03 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
برای نرگس محمدی عزیز
در مملکت مدعی حکومت عدل علی(ع) عده قلیلی خودی، بقیه ملت را با بهانه های واهی، غیرخودی و از هرگونه ظلم  به آن ها دریغ ندارند. 


در یک شب سرد و تاریک، آن زمان که همگان در بستر آرمیده بودند پشت در زندان رجایی شهر کرج چند مادر و پدر نگران و ناامید از همه جا ضجّه میزنند و از خدا می خواهند رحمی در دلی افکند و پسرانشان اعدام نشوند. در این حالت غربت وصف ناشدنی نرگس عزیز ما دو فرزند خردسالش را به دوستی می سپارد و به سراغ این مادران می رود تا مرهمی باشد بر دل آنان.


جوانان اعدام می شوند به حق یا ناحق که جای ردّ و اثباتش اینجا نیست، حتی او که کارت قرمز دارد و اعدامش مجاز نبود، نیز اعدام می شود. هیچکس نمی تواند درک کند حال آن پدران و مادران را، حال مادری که دو فرزندش را کشتند در حالی که خداخدا میکرد که ایکاش به کشتن یکی از آنان بسنده کنند. و در این شرایط ناگوار نرگس عزیز که به قصد دلداری مادران آنجا حاضر شده بود و در زندانهای جمهوری اسلامی به بیماری تشنج عصبی مبتلا شده، مورد هجوم تهمت ها و دشنام هایی از نیروهای اطلاعاتی قرار می گیرد که حالش را دگرگون می کند تا جایی که بعد از گذشت چند روز هنوز می لرزد و آرزوی مرگ می کند.


نمی دانم ازمیان علما، دستگاه قضا، دولت، و..... کسی این سخن مرا می خواند یا نه؟ و آیا چگونه با افراد تهمت زننده رفتار خواهند کرد؟ اما به عنوان یک زن مسلمان نمی توانم در مقابل این تهمت های ناموسی به هموطن مسلمانم سکوت کنم. آیا این به اندازه درآوردن خلخال از پای زن یهودی کمتر است که امام معصوم می فرماید جا دارد انسان از غصّه آن بمیرد؟


یکی از مسائلی که در قرآن کریم گناهی بسیار بزرگ شمرده شده است، تهمت زدن خصوصاً به زنان است: «انّ الذین یرمون المحصنات الغافلات المؤمنات لعنوا فی الدنیا و الآخره و لهم عذاب عظیم؛ آنان که به زنان عفیف بیخبر از آلودگی تهمت می زنند در دنیا و آخرت مشمول لعنت الهی هستند و برای آنان عذاب بزرگی است» (نور/۲۳)، «یوم تشهد علیهم السنتهم و ایدیهم و ارجلهم بما کانوا یعملون؛ آن روزی که زبانها و دستها و پاهای آنان علیه ایشان به اعمالی که مرتکب شده اند شهادت می دهند» (نور/ ۲۴).


امام على(ع) میفرماید: «لا قحه کالبهت؛ هیچ بى شرمى و وقاحتى چون بهتان زدن نیست».


هشتاد ضربه شلاق در قوانين اسلامي، یک مجازات دنیوی برای تهمت نارواست و خداوند در دنیا از تهمت زننده انتقام میگ یرد ولی مجازات بزرگ در آخرت است که در آیه شریفه "عذاب عظیم" نامیده شده است.


داستان های حضرت يوسف و حضرت موسي و حضرت مريم در قرآن بهترين گواه بر اينست كه شخص بي گناه و تهمت زده شده، حتي اگر هيچكس پشتيبان او نباشد، خداوند از او حمايت خواهد كرد و عاقبت تهمت زنندگان رسوايي خواهد بود. اگر بر فرض و با ادلّه محکم ثابت شده باشد که این جوانان خطاکارند و مستحق اعدام، آیا خانواده آنها و حامیان خانواده آنها باید اینگونه مورد تهاجم و بی‌احترامی و تهمت قرار گیرند؟ آیا آنان از خوارج هم بدتر بودند که حضرت علی(ع) به آنان فرمود: ما همچنان حقوق شما را در سه چيز رعايت میکنيم:


الف ـ از نماز گزاردن در مساجدمان جلوگيرى نمیكنيم.

ب ـ تا زمانى كه دستانتان در دستان ما باشد، حقوقتان را پرداخت مینماييم.

ج ـ اگر به جنگ با ما برنخيزيد ما با شما نخواهيم جنگيد.


در مملکت مدعی حکومت عدل علی(ع) عده قلیلی خودی، بقیه ملت را با بهانه های واهی، غیرخودی فرض نموده و به جای مباحثه و مناظره و گفتگو و رفع مشکلات، دایره را تنگتر نموده و از هرگونه ظلم و حبس و حصر و تهمت و... دریغ ندارند.


ای مدعیان حکومت علی(ع)؛ على کسی است که وقتی ترور شد، به فرزندانش فرمود: اگر زنده ماندم، خودم اختياردار خونم هستم، و اگر ناى ناله برايم نماند، بدانيد مرگم فرا رسيده است. اگر قاتلم را ببخشم، اين بخشش مايه تقرّب من به خدا و حسنه‏اى براى شماست؛ پس شما نيز او را ببخشيد! مگر دوست نداريد خدايتان از شما درگذرد.

اى فرزندان عبد المطلب! نكند كشتن مرا بهانه كنيد و خون مسلمانان را بريزيد؛ به شما هشدار میدهم كه غير از قاتل من كس ديگرى نبايد كشته شود؛ نيك مواظب باشيد و دقت كنيد، وقتى از دنيا رفتم، شما نيز حق داريد فقط يك ضربه بر او بزنيد.


ولی اکنون گاهی چندین نفر به خاطر قتلی اعدام می شوند و برای از صحنه بیرون کردن افراد، او را به باد تهمت های ناروا می گیرند و مفتریان از مجازات مصونند.


اللهم نشکو الیک؛ خدایا شکایت به تو میآوریم. تو خود ببين تفاوت راه علی(ع) و شیعیانش از كجاست تا به كجا.


نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.