دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ -
- 21 Oct 2019
20 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
روز زن و تلاش برای برابری
علیرغم اعمال فشار ها، چه قانونی و چه فرا قانونی، زنان مبارز کشورمان به تلاش برای دست یابی به حقوق خود ادامه داده اند


بار دیگر هشتم مارس ، روز بین المللی زنان فرا رسید. همه ساله در چنین روزی با مرور سوابق مبارزاتی زنان جهت احقاق حقوق برابر با مردان ،بر پیگیری مبارزات در جهت رفع تبعیض ها و نابرابری های موجود تاکید میگردد.

به درستی میتوان اعلام نمود که دستاورد های بشری تاکنون بدون وجود و حضور فعال نیمی از جمعیت جهان "زنان" امری غیر ممکن و دور از دسترس بوده است. هرگز نمیتوان نقش زنان را در امور اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جهان امروز نادیده گرفت.آنها به اثبات رسانده اند که اگر امکانات مساوی و برابر با مردان را بدست آورند، خواهند توانست نقش بزرگتری را در پیشرفت جامعه ی بشری ایفا نمایند. گرچه مبارزات پیگیر زنان توانسته است با نسبت های گوناگون در کشورهای پیشرو جهان به دست آورد های قابل قبولی برسد، اما تا برابری و رفع کامل تبعیض ها هنوز راهی بس دشوار در پیش است.

متاسفانه در کشور ما که گویی به دوران شبه قرون وسطایی رجعت کرده، زنان علیرغم ایفای نقش در زندگی سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی ، مورد ستم مضاعف واقع شده و از ابتدایی ترین حقوق خود محروم و با انها به چشم موجودی دست چندم برخورد میگردد و تلاش و مبارزه ی حق طلبانه ی آنها به شدت سرکوب سرکوب میگردد. علیرغم اعمال فشار ها، چه قانونی و چه فرا قانونی، زنان مبارز کشورمان به تلاش برای دست یابی به حقوق خود ادامه داده و میدهند. امید است که در این مسیر، مردانی که داعیه ی روشنفکری و بهروزی و پیشرفت کشور را دارند با زنان همراه و هم صدا گردند.

روز جهانی زن را به زنان کشورم شادباش میگویم 
 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.