پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
15 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آیت‌الله دستغیب: چرا خدمتگزاران مردم در حصر و حبس‌اند و غارتگران بیت‌المال در امید ریاست‌جمهوری؟
 جرس: آیت الله دستغیب، در بیانیه ای خطاب به اعضای مجلس خبرگان، از سکوت آنها در قبال حصر موسوی و کروبی انتقاد کرد و بار دیگر حصر آنان را غیر شرعی خواند و نوشت: چرا این حکم را تذکر نمی دهید؟  

 

 

این عضو مجلس خبرگان در بیانیه خود خطاب به دیگر اعضای این مجلس از آنان خواست تا مجلس خبرگان خواست تا اجلاسیه آتی، سکوت هشت ساله خود در برابر آنان که بیت‌المال را غارت و اقتصاد کشور را به انحطاط کشانده‌اند، بشکنند و خواستار محاکمه آنان شوند. 

 

وی پرسید: چگونه خدمتگزاران به مردم و کشور باید در حصر و حبس و یا متهم و یا خائف به سر برند امّا چنین افرادی آزاد و با امید به آینده ای که شاید رئیس جمهور دوباره شوند به سر می برند؟

 

متن بیانیه آیت‌الله دستغیب به نقل از وب سایت حدیث سرو در ادامه آمده است:

بسمه تعالی

حضور محترم اعضای مجلس خبرگان رهبری، سلام علیکم

اینجانب برحسب وظیفه چند مطلب را خدمت شما عزیزان متذکر می شوم هر چند بعضاً تکرار عرائض قبل باشد.

۱- اعضای مجلس خبرگان افرادی هستند که در مراکز علمی از جمله شهر مقدس قم در نزد مراجع مورد تأیید امام زمان (عجّل الله تعالی فرجه ) تلمّذ کرده اند و دارای اجتهاد وعدالت می باشند و از آنجا که لازم است بین مراجع تقلید و رهبری رابطه ی مستحکمی باشد، باید نمایندگان خبرگان از طرف مراجع عظام معرفی شوند تا رابط بین رهبری و مراجع باشند. و بدلیل آنکه خبرگان با رأی مردم برگزیده می شوند باید رابط بین مردم و رهبری باشند. امّا نظارت استصوابی شورای نگهبان رابطه بین خبرگان و مراجع و حتی مردم را قطع کرد که بارها تذکر داده ام. و چه خوب است که در این اجلاسیه این موضوع بررسی و لغو گردد.

۲- اکثریت شما به رهبر جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک فقیه عادل واجد شرایط در قانون اساسی رأی دادید. حال آیا در نزد مردم و خداوند مسئولیت شما تمام شد! یا اینکه لازم است بر حسب اجتهاد و عدالت خود بر واجد بودن صفات رهبر واقف باشید؟ و آیا این امر جز با نظارت بر زیر مجموعه ی رهبری حاصل خواهد شد؟ آیا توقع مراجع و مردم متدین از شما بجز این است؟ و آیا معنای حراست غیر از این است؟

۳- خود شما در کتاب های فقهی با استدلال و شاید صاحب فتوی هم در این زمینه باشید که حبس و حصر متّهم (که بعضاً از حبس هم بدتر است) بدون محاکمه عادلانه شرعی نیست. پس چگونه درباره جناب میرحسین موسوی نخست وزیر زمان امام خمینی (ره) وهمسر ایشان و حجة الاسلام والمسلمین کروبی یار با وفای امام خمینی (ره) و زندانیان سیاسی که اکثراّ رنج کشیده در پیش از انقلاب بوده و در دولت حجة الاسلام والمسلمین خاتمی خدمات برجسته و ارزنده کرده اند ساکت بوده و هستید و چرا این حکم را تذکر نمی دهید؟ که البته نمی خواهید مقلّد باشید. و جدیداً جناب خاتمی هم در سلک باغیان وفتنه گران قرار گرفته!! ویا للعجب با آن همه خدمات به جمهوری اسلامی.

۴- در این اجلاسیه می خواهید رئیس خبرگان تعیین کنید؛ مثل اینکه سخن از بعضی است که ابداّ اعتنایی به مردم و رأی آنها ندارند و کسانی که مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی که خود معرف رهبر پس از امام خمینی (ره) بودند باید در کناری باشد و بعضاً خائفاً یترقّب زندگی کند. یا للعجب!

۵- بیایید در این اجلاسیه سکوت هشت سال غارتگری بیت المال و بانحطاط کشیدن اقتصاد کشور جمهوری اسلامی ایران از سال ۸۴ الی ۹۲ را بشکنید و محاکمه آنها را بخواهید. و بفرمایید که چگونه خدمتگزاران به مردم و کشور باید در حصر و حبس و یا متهم و یا خائف بسر برند امّا چنین افرادی آزاد و با امید به آینده ای که شاید رئیس جمهور دوباره شوند بسر می برند. چنانچه این خواست شما انجام گیرد مردم نیمه جان را جان تازه ای داده اید.

این روایت را بیاد آورید: “مرحوم کلینی” به سند صحیح از امام صادق علیه السلام نقل می کند که فرمود: بدرستیکه خداوند عزوجل پیامبری را مبعوث نفرمود مگر به صدق حدیث (راستگویی) و اداء امانت به نیکوکار و بدکار. [وسایل الشیعه ج ۱۹ ص ۷۳ باب ۲ کتاب الودیعه حدیث۷]

و شما امروز امانت دار جان ومال وآبروی مردم هستید. والسلّام

سید علی محمد دستغیب ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ 

ارسال به :