دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ -
- 06 Apr 2020
12 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
لغو سخنرانی مطهری در دانشگاه شیراز در پی حمله تندروها و آسیب‌دیدگی وی
جرس: علی مطهری که بعدازظهر دوشنبه پس از ورود به شیراز از فرودگاه به سمت دانشگاه شیراز حرکت کرد، پس از جلوگیری تندروهای موتورسوار و شکسته شدن شیشه های ماشین حامل او، به کلانتری منتقل شد. مطهری سپس به فرودگاه بازگردانده شد تا به تهران بازگردد.    

 

به گزارش انصاف نیوز، مطهری که به دعوت انجمن دانشجویی فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز برای سخنرانی در این دانشگاه به شیراز رفته بود، تا چند ساعت برای ایراد سخنرانی اصرار داشت اما تندروهای موتورسوار هم همچنان در بیرون کلانتری حضور داشتند.

 

تعدادی از تندروها که موتورهای سنگین نیز در میان آنها دیده می شدند، ماسک بر صورت داشتند و در میدان گل سرخ که در خروجی بلوار فرودگاه قرار دارد به دور ماشین حامل مطهری حلقه زدند، جلوی حرکت آن را گرفتند و شیشه ی آن را شکستند.

 

مطهری از حدود ساعت 3 بعدازظهر تا حدود ساعت 7:30 شب برای حفظ امنیت در کلانتری حضور داشت ولی با فشارهای بسیار و لغو شدن برنامه ی دانشجویی، تحت الحفظ به فرودگاه منتقل می شود تا ساعت 9 شب به تهران بازگردد.

 

برنامه ی دانشجویی «اسلام و آزادی» که از سوی دانشگاه مجوز برگزاری داشته، قرار بود ساعت 18:30 در تالار فجر دانشگاه شیراز برگزار شود.

 

 


 

 


مطهری با صورت مجروح به تهران بازگشت

 

در جریان حمله به خودروی حامل علی مطهری در شیراز، صورت این نماینده ی مردم تهران و شمیرانات مجروح شد.

 

علی مطهری که پس از پیاده شدن از هواپیما قصد داشت برای شرکت در برنامه ای تحت عنوان "اسلام و آزادی" با تاکسی فرودگاه به دانشگاه شیراز مراجعه کند، با هجوم گروهی تندرو روبرو شد.

 

بر اساس این گزارش، مهاجمین که با حدود 100 دستگاه موتور سیکلت که در میان آنها موتورهای سنگین نیز دیده می شد خودروی حامل مطهری را با سنگ و چوب مورد حمله قرار دادند.

 

در جریان حمله به این خودرو که با پرتاب چیزی شبیه به گاز اشک آور توسط مهاجمین همراه بود، شکسته شدن شیشه ی این خودرو و ادامه ی پرتاپ سنگ و چوب به سمت این نماینده ی مجلس باعث بروز جراحت از ناحیه ی صورت وی شد.

 

انتقال علی مطهری به کلانتری 20 گلسرخ شیراز و تجمع مهاجمین در مقابل این کلانتری تا ساعت 20 طول کشید که نهایتا این نماینده ی مجلس تحت الحفظ به فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز منتقل شد تا با پرواز ساعت 21 شرکت آسمان به تهران بازگردد.

 

اما در حالی که قرار بود سخنرانی وی ساعت 18:30 در تالار فجر دانشگاه شیراز شروع شود، برخی از حاضرین در این تالار قبل از پرشدن ظرفیت سالن اقدام به بستن درب های تالار کردند که این اقدام با اعتراض دانشجویان روبرو شد. این اعتراض ها در پاره ای از موارد به برخوردهایی کشیده شد که نهایتا با شکسته شدن یکی از درب های تالار دانشجویان معترض توانستند وارد تالار فجر شوند.

 

تجمع دانشجویانی که منتظر حضور علی مطهری بودند تا ساعت 8 شب ادامه داشت. این تعداد پس از شنیدن خبر بازگشت مطهری به تهران و بعد از سردادن شعارهایی که برخی در حمایت و برخی دیگر در مخالفت با علی مطهری بود متفرق شدند.

 

در حالی که مخالفان حضور علی مطهری در شیراز از صبح امروز دوشنبه از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به ایجاد موجی برای حضور در فرودگاه شیراز به منظور ایجاد اعتراض به حضور این نماینده ی منتقد کرده بودند، یکی از اعضای انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز از تماس با مسوولین استانداری خبر داد و گفت: پس از حمله به علی مطهری در حالی که ما نگران بودیم در این تماس تلفنی فضای متشنج فرودگاه را برای مسوولین استانداری تشریح کردیم اما آنها گفتند که ما امنیت را برقرار می کنیم و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

 

علی مطهری آخرین بار برای شرکت و سخنرانی در جشن سالگرد پیروزی روحانی، خرداد ماه گذشته به شیراز سفر کرده بود. 

 

ارسال به :