یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 22 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نامه سرگشاده از طرف یکی از شهروندان شیراز به آقای علی مطهری


با عرض سلام و درود فراوان محضر با سعادت علی مطهری نماینده محترم تهران

ایــن روزهــا دلــم اصــرار دارد فــریــاد بــزنــد؛ امــا مــن جــلوی دهــانــش را می گــیــرم وقــتــی مــیدانــم کــســی تــمــایــلــی بــه شــنـیـدن صـدایــش نــدارد...

اینک با قلبی آکنده از غم اندوه بر بساطی که برآن بساطی نیست اشک میریزیم . امروز می بایست عزای عمومی باشد ، بیرق های سیاه در سراسر شهر بر افراشته شوند ، روز مرگ ارزش های یک شهر ، روز سقوط فرهنگی پایتخت فرهنگ ایران ، روز توحش در مهد تمدن ایران ، روز پایان میهمان نوازی شیرازی ها ....

خبر درشهر پخش شد.دهان به دهان ، سینه به سینه ، هر بار سنگینی آن تاب تحملش را سخت تر می کرد.

جناب آقای مطهری هر بار سخنان شما از تریبون مجلس بیان می شد گویا آتشی بر خرمن فساد و رانت و ضلالت میفتاد و مرهمی بر زخم مردم شیفته حق و عدالت . همیشه آرزو داشتم شما از شهر شیراز نماینده میشدید تا با افتخار بگوییم نماینده شهر ما آن مرد آزاده و وارسته ای است که اسیر هیچ خط و ربط سیاسی و مالی نشده است ، هم او که به حق در دامن بزرگمردی چون ایت آلله مرتضی مطهری پرورش یافته .
آنچه روز گذشته در شیراز اتفاق افتاد ادامه همان خط فکری منحطی هست که از نیش آنان یک روز یادگار امام، یک روز رییس مجلس روز دیگر فلان استاد و فلان هنرمند و ... گزیده شده اند و اینان گویا شعبان بی مخ های زمان ما هستند که با روشی نوین برای خفقان و سانسور آموزش دیده اند .

جناب آقای مطهری حساب مردم فهیم و فرهنگی و میهمان نواز شیراز از عده ی قلیل اراذل و اوباش جدا هست. اینجا مهد تمدن ایران زمین هست . اینجا مردم برای میهمان جایگاه ویژه ای قائل هستند اینجا سرزمین دوستی ها و میهمان نوازی هاست ، اینجا سومین حرم امن اهل بیت(ع) در ایران است ، اینجا به حرمت وجود شاهچراغ (ع)وسایر امامزادگان و روحانیت معظم و برکت خون شهدا مردم دیندار و با تقوی هستند و خوب می دانند هتک حرمت مسلمین از گناهان است .

وقتی پیام عذر خواهی شما از دانشجویان و اساتیدِ چشم به راه شما را خواندم بیشتر متأسف شدم . جا دارد از حضرت عالی نه به عنوان نماینده مجلس و نه به عنوان پسر شهید مطهری بلکه به عنوان علی آقای مطهری همان انسان آزاده زمان ما ، همان که وقتی حرف میزند انگار ملت ما حرف میزند ، از صمیم قلب پوزش بطلبم و مطمنم خاطر مبارک صاحب عصر (عج) و نایب بر حقش امام خامنه ای از وقوع چنین حرکت ناشایستی مکدر شده است .

از استاندار محترم و شورای تامین استان و سایر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی استان تقاضامندم همانگونه که در سایر موارد با قدرت و قاطعیت وارد می شوند ، اینجا نیز برای تطهیر چهره شهر هم که شده از آنجه روی داده است آستین همت بالا بزنند و اقدام مقتضی انجام دهند .


با تشکر
یکی از شهروندان شیراز به نمایندگی از سایر متاثیرین از واقعه روی داده

 

 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.