جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ -
- 24 Jan 2020
28 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فاضل میبدی: دولت با حمله‌کنندگان محکم برخورد کند
جرس: در ادامه واکنش ها به غائله شیراز و حمله لباس شخصی های حامی رهبری به علی مطهری، یک استاد دانشگاه و روحانی حوزه ی علمیه ی قم خواستار برخورد جدی دولت با این افراد شد و گفت: حمله کنندگان به علی مطهری قصد دارند اسلام و جمهوری اسلامی را بدنام کرده و به دنیا اعلام کنند که در ایران هم داعش وجود دارد.

 

 محمدتقی فاضل میبدی در گفتگو با انصاف نیوز، حمله به علی مطهری را مخالف با آموزه های اخلاقی و دینی دانست و گفت: در اینجا چپ و راست مطرح نیست، مساله یک برخورد زشت است که می توان آن را با نمونه های جاهلی قبل از اسلام سنجید. از اسلام به بعد آموزه های دینی ما را به سوی منطق و حکمت و «جدال احسن» ترقیب کرد و قرآن ادعُ إِلىٰ سَبیلِ رَبِّکَ بِالحِکمَةِ وَالمَوعِظَةِ الحَسَنَةِ ۖ وَجادِلهُم بِالَّتی هِیَ أَحسَنُ. علی بن ابی طالب علیهم السلام که پیشوا و الگوی ماست به مخالف حق اظهار نظر می داد؛ لذا کسی که به قرآن و دین و ائمه اعتقاد داشته باشد چنین عملی را انجام نمی دهد.

 

این عضو ارشد مجمع محققین و مدرسین حوزه ی علمیه ی قم، حمله به مطهری را «حرکتی جاهلانه» نامید که ریشه در جمود، تعصب و دوری از عقلانیت دارد. فاضل میبدی از احتمال همکاری حمله کنندگان به مطهری با دشمنان نظام سخن گفت: «من یقین دارم جریانی که این حرکت ها را انجام می دهد از خارج ایران در حال تحریک است وگرنه چرا باید در نظامی که قرار است منادی عدالت و اخلاق علوی باشد چنین اقدامی صورت بگیرد؟!»

 

فاضل میبدی ادامه داد: البته این حرکت ها از زمان امام خمینی تا به حال وجود داشته است. گروهی با خود امام مخالف بودند اما جرئت ابراز وجود نداشتند. اینها در این سی سال هرکجا که شخصیتی برای سخنرانی رفت این حرکات زشت را سامان دادند. این حرکت ها در زمان آقایان هاشمی و خاتمی زیاد دیده می شد و در زمان احمدی نژاد برای مدتی این حرکت ها را کمتر دیدیدم چرا که جریان منتقد دولت در آن زمان کمتر به این حرکت ها متشبث می شد.

 

او بر برخود دولت با مسببان این حمله تاکید کرد و گفت: دولت باید با این جریان محکم برخورد کند. مسببین این حادثه باید دستگیر و محاکمه شوند. ضرب و شتم یک انسان محترم و یک نماینده ی مجلس چه معنا دارد؟ اگر سخنان مطهری را قبول ندارید اول پای گفته ی او بنشینید و بعد از صحبت های ایشان میکروفن را بردارید و از راه منطق حرف او را رد کنید. فحش و داد و بیداد در دنیای امروز دیگر جواب نمی دهد. مسببین این حرکت می خواهند اسلام و جمهوری اسلامی را در دنیا بدنام کنند و به دنیا اعلام کنند که در ایران هم داعش وجود دارد. یک عده ای اندک در این کشور به سرمایه های انسانی انقلاب آسیب وارد می کنند. حمله به چهره های محبوب جامعه، صدمه به منافع ملی است.

 

استاد دانشگاه مفید قم، علی مطهری را یکی از سرمایه های نظام خواند و گفت: شاید بنده هم با برخی از دیدگاههای آقای مطهری موافق نباشم اما در ایشان دو صفت وجود دارد که برای من ارزش است. مطهری هم استقلال رای دارد و هم به گفته های خودش معتقد است. مطهری برخلاف کسانی که شعارهایشان را ابزار زندگی خود کرده اند، دین و مجلس را ابزار زندگی نکرده است. تربیت آقای مطهری در ایشان تاثیر گذاشته است. او انسان لایق و شایسته ای است و ما باید از این سرمایه ها در جامعه مان محافظت کنیم.

ارسال به :