پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وضعیت نگران کننده محمد حسن یوسف پورسیفی در زندان اوین
جرس: محمد حسن یوسف پور سیفی در زندان اوین آخرین روزهای بینایی خود را سپری می کند.

 

به گزارش جرس، این زندانی سیاسی بیمار هم اکنون دوران تزریق کورتون به حدقه چشم را سپری می کند که آخرین مرحله از مبارزه علیه بیماری سارکوئیدوز یا بهجت محسوب می شود و در صورت عدم موفقیت ، پس از ان هرگز بینایی خود را بازنخواهد یافت.


یوسف پورسیفی از یک سال پیش دچار عارضه مغزی شد که پس از معاینات متعدد مشخص شد که شبکیه هر دو چشم وی تخریب شده است.


این بیماری ، نوعی نادر علیه سیستم ایمنی بدن است که چشم را مورد حمله قرار می دهد که در مورد این زندانی سیاسی ، به رغم تشخیص به موقع، عدم درمان سریع و دخالت نهادهای غیر پزشکی ، او را در آستانه کوری قرار داده است.


دکتر یوسف پور سیفی، فعال حقوق بشر از سوی قاضی صلواتی به ۵ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده و تا کنون نزدیک به سه سال از حکم خود را سپری کرده است.


در حالیکه تشخیص بیماری چشم این زندانی سیاسی در مراحل اولیه صورت گرفته اما دخالت ماموران دو الف سپاه و سنگ اندازی دادستانی بر سر راه درمان ، موجب شده تا بینایی وی قابل برگشت نباشد.


اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق فعالیت و عضویت در تشکیلات غیر قانونی موسوم به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کمک به محکومین امنیتی و ترتیب خروج غیر قانونی آنها به خارج از کشور، جمع آوری نا مشروع کمک مالی برای خانواده های زندانیان سیاسی- امنیتی، تودیع وثیقه بصورت نامشروع برای زندانیان امنیتی از جمله اتهامات وی عنوان شده است که ۵ سال محکومیت برای او به دنبال داشته است.
همچنین نگارش مقاله ای با عنوان ، نگاهی به طرح امنیت اجتماعی در ایران و حجاب در وبلاگ ساعت دلتنگی و انتقاد از وضعیت معیشتی کارگران و کودکان کار و خیابان نیز برای این زندانی ، ۶ ماه زندان تعزیری به دنبال داشته است.


پورسیفی، عضو روابط عمومی جمعیت کار و خیابان، روزنامه نگار ، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده برنامه‌های رادیو و تلویزیون است که به دلیل فعالیت‌ حقوق بشری، از کار در صدا و سیما نیز منع شده بود.


او در اخرین اقدام خود با ارسال نامه ای از شرح وضعیت سلامت خود به رییس قوه قضاییه خواستار دستور اقدام ، ایت الله صادق لاریجانی در مورد نظر کمیسیون پزشکی مبنی بر عدم تحمل کیفر خود و همچنین مرخصی برای انجام درمان لازم در خارج از زندان شده است.

ارسال به :