جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ -
- 24 Jan 2020
27 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مرعشی: وزیر کشور هم توان برخورد با گروه خودسر را ندارد
جرس: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: هر یک از مسئولان حتی شخص وزیر کشور در صورتی‌که همچون مطهری در برابر افراطیون ایستادگی کنند، قطعا همین برخود با آنها هم می‌شود.


حسین مرعشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان عنوان کرد: اتفاق دیروز چندان هم غیرقابل فهم نیست. تصمیمات آیت‌الله هاشمی همواره برای حفظ مجموعه نظام است.

 

وی افزود: آیت‌الله هاشمی جزو افرادی است که همواره به پاره‌ای از روش‌های اداره سیاسی کشور انتقاداتی داشته برای همین پذیرفته که مطرح کردن این نقدها هزینه‌هایی برای او دارد برای همین تاکنون نیز این هزینه‌ها را با ظرفیت خود پرداخت کرده است.

 

مرعشی یادآور شد: علی‌رغم ظاهر اتفاق دیروز اما نتیجه کار برای آیت‌الله هاشمی شیرین و دلپذیر بود چراکه علی‌رغم شناختی که از فضای سیاسی خبرگان داشت، به دلیل جایگاهی که برای خبرگان رهبری قائل است و خطراتی را که کشور و نظام را تهدید می‌کند، ترجیح داد این بار هم بماند و صحنه را ترک نکند که بعدا مورد انتقاد طرفداران خود قرار نگیرد. برای همین از نظر فعالان سیاسی ترک نکردن عرصه سیاست از سوی آیت‌الله هاشمی قابل تقدیر است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتفاقات شیراز و حمله گروه‌های خودسر به علی مطهری عنوان کرد: همه کسانی که دلسوزانه مسائل کشور را پیگیری می‌کنند، می‌دانند که هر لحظه ممکن است قربانی اقدامات افراطیون شوند اما با این همه افراد شجاعی مثل علی مطهری همه این خطرات را به جان می‌خرند تا بتوانند حرف خود را به گوش جامعه برسانند.

 

مرعشی تاکید کرد: من برای خودم و کشورم متاسف هستم که یک عده تنگ‌نظر با افدامات افراطی خود به آسانی چهره زیبای جمهوری اسلامی را مخدوش می‌کنند.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که باید چه برخوردی با تندروها صورت گیرد، گفت: تنها برخوردی که می‌توان در برابر این عده داشت، مقاومت است که ویژگی بارز علی مطهری هم ایستادگی و مقاومت است.

 

وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت کشور مسئول پیگیری این مسائل نیستند، گفت: من معتقدم که هر یک از مسئولان حتی شخص وزیر کشور در صورتی‌که همچون مطهری در برابر افراطیون ایستادگی کنند، قطعا همین برخود با آنها هم می‌شود.
 

ارسال به :