چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ -
- 13 Nov 2019
15 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
یادداشتی که کسی نخواست منتشر شود
 یک سوال ساده از اخوان لاریجانی: چرا مقابل این اسناد سکوت کرده‌اید؟َ


یه یادداشت نوشتم به هر جا دادم منتشر کنن، گفتن خیلی تنده نمی‌تونیم منتشر کنیم، ممکنه تو روابطمون تأثیر منفی بذاره ولی من هرچی این یادداشت رو زیر و رو کردم نفهمیدم کجاش تنده؛ نه به کسی توهین کردم؛ نه .......نمیدونم چرا کسی جرأت نکرده اینو منتشر کنه ولی موندم اگر قراره اینجور متنا منتشر بشه پس این دوستانی که ادعای عدالت‌خواهی و مبارزه با دانه‌درشت و رانت‌خواریشون گوش فلک رو کر کرده، چه جوابی دارن بدن.

یاداشت: یک سوال ساده از اخوان لاریجانی: چرا مقابل این اسناد سکوت کرده‌اید؟َ

سال‌ها بود که ابهاماتی درباره نحوه مالکیت برادران لاریجانی بر بخش‌هایی از زمین‌های زراعی ورامین مطرح بود و هرکس ادعاهایی درباره اینکه همه آنها در این زمینه متهم هستند یا فقط یکی از آنها در این خصوص در مظان اتهام است، مطرح می‌کرد.

 

تا اینکه امسال بازهم این موضوع توسط رسانه‌های بیگانه به شدت مورد سوءاستفاده قرار گرفت و دستمایه‌ای شد تا هجمه‌هایی نادرست و غیرمنصفانه علیه جمهوری اسلامی و بسیاری از مسئولان انجام شود.


در این بین مسئولان قوه‌قضاییه که بارها بر طبل بی‌طرفی و جانبداری در رسیدگی به همه پرونده‌های قضایی کوبیده‌ و اعلام می‌کنند در اجرای قانون تابع هیچ خط قرمزی نیستند، تا این لحظه هیچ واکنشی به این هجمه‌ها نشان ندادند.


مسئولان قضایی و در رأس آنها رئیس قوه‌قضاییه باید به این شایعه‌پراکنی‌ها پاسخی روشن دهند و اگر واقعا اتهامی متوجه برادرش است، پرونده را با قید فوریت در مسیر رسیدگی قرار دهد تا همگان بر بی‌طرفی وی در اجرای قانون صحه بگذارند. زیرا در شرایط فعلی جدای از شخصیت حقیقی این افراد، آنها در پست‌های کلیدی نظام و جایگاهی قرار دارند که باید حق مظلومان را از ظالمان بستانند و اگر اتهامی ولو غیرواقعی و غیرمستند و از روی غرض‌ورزی متوجه آنها باشد، باید به سرعت بی‌گناهی خودشان را اثبات کنند که اگر اینگونه نشود، مصداق فرمایش مقام معظم رهبری می‌شود که فرمودند: با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه‌ را تمیز کرد!


انتشار اسناد رسانه‌های بیگانه در این زمینه تاکنون با سکوت مسئولان دستگاه قضایی روبه‌رو شده و تنها واکنش‌ها مربوط به اظهارات رئیس‌ قوه‌قضاییه در مشهد مبنی بر اینکه در این راه برادر و فامیل نمی‌شناسم و همچنین شخص محمدجواد لاریجانی است که در پاسخ به اظهارات علی مطهری گفت: به هر دادگاهی که احضار شوم با کمال افتخار شرکت می‌کنم و حکم را می‌پذیرم.


اما قوه‌قضاییه در موارد اینچنینی که با هجمه سنگین رسانه‌های غرب روبه‌رو شده (مانند پرونده سکینه آشتیانی) منفعلانه برخورد کرده و پاسخ مناسبی نداده است و تقریبا بعد از باختن قافیه، به فکر راضی کردن افکار عمومی و توجیه اقدامات و سکوت خود افتاده است.


در این زمینه هم در مقابل انتشار اسناد متعدد علیه محمدجواد لاریجانی بدون درنظر گرفتن واقعی یا جعلی بودن اسناد) هنوز جواب قانع‌کننده‌ای به اتهامات موجود در این اسناد داده نشده است و مردم منتظر پاسخ‌ قانع‌کننده مسئولان قضایی درباره ابهامات ایجاد شده هستند.


محمدجواد لاریجانی در گفت‌وگو با سایت ستادحقوق بشر قوه‌قضاییه مبنی بر اینکه موضوع مناقشات اراضی کشاورزی شما چیست؟ جرم شما چیست که باید رسیدگی شود؟ گفت: مناقشات ارضی در زمین‌های زراعی در ایران بسیار رایج و البته قابل حل است. این ها مهم نیست. یعنی مالکیت اراضی کشاورزی که من روی انها کار کرده ام برایم به اندازه بال مگسی ارزش ندارد. افتخار من تنها به آباد شدن میهن عزیز و تولید ولو یک کیلو گندم داخلی بیشتر است. ضد انقلاب باید بداند که جواد لاریجانی نه زیرخاکی از این کشور خارج کرده، نه گونی های اسکناس جابه جا کرده و نه ال سی های تقلبی به این سو و آن سو فرستاده است، جواد لاریجانی مانند بقیه کشاورزان ایران در زمین خود گندم و جو کاشته است.


"اینگونه جواب دادن نه‌تنها پاسخ مستدل و مستند به ابهامات موجود نیست‌، بلکه به نوعی القاکننده خودداری این فرد از پاسخ‌دهی است. اینکه مناقشات ارضی در زمین‌های زراعی ایران امری رایج و قابل حل است و اینکه در این زمین‌ها گندم و جو کاشته شده است، قطعا پاسخ قانع‌کننده‌ای به این ابهامات نیست و بهتر بود اگر آقای
لاریجانی قصد پاسخگویی دقیق نداشت، حداقل سکوت می‌کرد و اینگونه جواب نمی‌داد."


"اما خطاب اصلی با رئیس قوه‌قضاییه است که باید اعتقاد عملی و واقعی به اظهارات خود در همایش سراسری قوه‌قضاییه مبنی بر اینکه در اجرای عدالت و قانون برادر و فامیل نمی‌شناسد را در مورد این پرونده که قطعا بزرگ‌ترین سنگ محک وی در مدیریت دستگاه قضایی است، نشان دهد. " 
 

منبع: وبلاگ نویسنده 
 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


 

ارسال به :