پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مشاور حسن روحانی خواستار استعفای استاندار فارس شد
 جرس: مشاور رسانه‌ای حسن روحانی گفت که اگر استاندار استان فارس نتواند با خاطیان اتفاقات شیراز و حمله به علی مطهری، نماینده مجلس، برخورد کند باید از سمت خود استعفاء دهد.  

 

محمدرضا صادق در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه «استاندار فارس به عنوان رییس شورای تامین استان با تدبیر عمل نکرده است» اظهار داشت: «تعرض به خودرو و سایر اقدامات غیرقانونی علیه دکتر مطهری، رفتاری مغایر با آموزه‌های دینی و نقض آشکار قانون تلقی می‌شود».

 

علی مطهری که روز ۱۸ اسفند برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود در فرودگاه این شهر «با هجوم نیروهای لباس‌شخصی مورد ضرب‌و‌شتم» قرار گرفت و در‌ ‌‌نهایت مجبور به بازگشت به تهران شد.

 

این نماینده تهران در یادداشتی که روی سایت خود منتشر کرده است، گفته که مهاجمان سوار بر موتورهای سنگین بوده و اسپری فلفل همراه داشته‌اند. به گفته آقای مطهری، افراد یاد شده با سنگ و پاره آجر به او حمله کرده و شیشه‌های تاکسی حامل او را شکستند.

 

حادثه فرودگاه شیراز در روزهای گذشته بازتاب‌های زیادی در محافل سیاسی و رسانه‌ای ایران داشته است و گزارش‌ها حاکی است که استاندار فارس به تهران احضار شده و عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، نیز هیاتی را مامور رسیدگی به این حادثه کرده است.

 

وزیر کشور ایران خود محمد احمدی استاندار فارس را مسوول این هیات کرده است.

 

این در حالی است که مشاور رسانه‌ای حسن روحانی روز جمعه، استاندار فارس را به «قصور» و «بی‌تدبیری» متهم کرد و گفت: «قضاوت افکار عمومی این است که متاسفانه مسئولان ذیربط در خوشبینانه‌ترین تحلیل دچار قصور شدند و با اطلاعاتی که از مبادی مسئول دریافت کرده‌ام استاندار فارس به عنوان رئیس شورای تامین استان با تدبیر عمل نکرده است». 

 

ارسال به :