دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ -
- 06 Apr 2020
12 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
در پی حمله به مطهری؛ هیئتی از شورای امنیت کشور به شیراز می‌رود
جرس: استاندار فارس از سفر هیاتی از شورای امنیت کشور برای بررسی وقایع پیش آمده در جریان سفر نماینده مردم تهران به شیراز خبر داد و گفت:‌ این هیات با مسئولیت بنده به تمام ابعاد قضیه رسیدگی و آمر یا آمرین آن شناسایی و به دستگاه قضایی تسلیم خواهند شد.  

 

 

محمد احمدی، در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایلنا، گفته است گروهی از سوی شورای امنیت کشور برای بررسی ماجرای حمله به علی مطهری، نماینده تهران، در شیراز، وارد آن شهر می‌شوند.

 

 

این مقام دولتی در گفت‌وگوی خود تاکید کرده است در جریان رخدادهای شیراز و حمله به نماینده تهران، «افرادی که از قبل منتظر ورود آقای مطهری بودند، ایشان را در تاکسی شناسایی و به خودروی وی با سنگ و آجر حمله می‌کنند».

 

او در مورد گفته‌های علی مطهری که مهاجمان به او از باتوم و گاز فلفل استفاده کرده و سوار بر «موتورهای سنگین» بودند، گفته است «همه مطالبی که آقای مطهری بیان کردند اتفاق افتاده و درست است. هیئتی که به شیراز می‌آید برای بررسی همین قضیه است تا به طور کامل مشخص شود که این افراد از چه کسانی بودند. در حال حاضر نمی‌توان قضاوت کرد که چه کسانی مسئول این حادثه بودند.»

 

پیشتر در ۱۸ اسفند ماه، خود آقای مطهری در یادداشتی در وب‌سایت شخصیش گفته بود افرادی که به او حمله کردند «برای هر اقدامی آزاد بودند».

 

او در عین حال از برخورد پلیس نیز انتقاد کرده و گفته بود پس از حمله در خیابان به تاکسی حامل او و پناه بردن به کلانتری «ما خیال می‌کردیم الان نیروهای کلانتری این افراد را بازداشت می‌کنند ولی دیدیم هیچ عکس‌العملی نشان ندادند و فقط از ورود آنها به کلانتری جلوگیری کردند. ظاهراً یک اصل پذیرفته شده بود که این افراد که از تجهیزات‌شان مانند موتورهای سنگین و گاز فلفل معلوم بود از کجا دستور گرفته‌اند در این گونه کار‌ها آزادند و کسی حق مزاحمت برای آن‌ها ندارد مگر اینکه فرد مورد تهاجم از شدت ضربات از دنیا برود».

 

استاندار فارس در گفت‌وگویی که ۲۳ اسفند ماه منتشر شده، در عین حال گفته است فرمانداری شیراز، و نهادهای اطلاعاتی و قضایی، مخالفت خود را در مورد برگزاری سخنرانی علی مطهری در دانشگاه بیان کرده بودند. خود آقای مطهری وزیر کشور ایران را متهم کرده است که انتصاب استاندار فارس نتیجه «بده و بستان» او با مجلس شورای اسلامی بوده است.

 

استاندار فارس در بخشی دیگر از گفت‌وگوی خود «فراخوانده» شدنش به تهران را در پی این حمله رد کرده و می‌گوید برای ادای توضیح در جلسه‌ای با حضور وزیر کشور، معاون امنیتی و گروهی دیگر از مسئولان وزارت کشور، به تهران رفته بود.

 

روز جمعه محمدرضا صادق، مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهوری ایران گفته بود چنانچه استاندار فارس نتواند با عوامل حمله به علی مطهری، نماینده مجلس در سفرش به شیراز برخورد کند باید از سمت خود استعفاء کند.

 

دیدار وزیر بهداشت با علی مطهری


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز همراه با سید هادی ایازی، قائم مقام خود در امور مشارکتهای اجتماعی در منزل علی مطهری با وی دیدار و از او دلجویی کرد.

 

در این دیدار هاشمی قاضی زاده حادثه حمله به علی مطهری در شیراز را یک فاجعه برای کشور و انقلاب نامید و پیگیری این حادثه تلخ را تا رسیدن به نتیجه، ضروری دانست.

 

به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت بر معرفی و مجازات طراحان و مجریان این حادثه بدون هرگونه ملاحظه ای تاکید کرد و افزود: اگر یک بار به طور جدی و واقعی با این مجرمان برخورد شود پرونده این گونه حوادث برای همیشه بسته می شود.

 

 

ارسال به :