دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ -
- 20 Jan 2020
23 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
استفاده داعش از سلاح شیمیایی در تکریت
جرس: عناصر داعش برای جلوگیری از پیشروی نیروهای عراقی از جمله در منطقه تکریت به استفاده از بمب های دست ساز حاوی گاز سمی «کلر» روی آوردند.

 

 

به گزارش تسنیم، روزنامه انگلیسی «دیلی میل» از نقل از مسوولان عراقی نوشت: عناصر داعش با بکار گیری شیوه جدیدی، بمب های دست ساز حاوی گاز کلر را در کناره راهها و جاده ها قرار می دهند که استشمام آن موجب خفگی می شود.

 

این روزنامه به نقل از «طاهر حیدر» کارشناس خنثی سازی مواد منفجره نوشت که هنگام خنثی سازی این نوع بمب به همراه همکارانش در معرض استنشاق گاز کلر قرار گرفته و از نزدیک عوارض آن از جمله احساس خفگی دردناک در ناحیه گلو را احساس کرده است.

 

دیلی میل افزود: طاهر حیدر در مصاحبه با شبکه «بی.بی.سی» تصاویری از یک گاز زرد رنگ را که از یکی از بمب های منفجر شده، متصاعد شده بود و تصویری از یک انفجار در تکریت با همان رنگ گاز را ارائه کرد.

 

«جنیفر کول» پژوهشگر یک مرکز مطالعاتی در انگلیس گفت: علاوه بر اینکه گاز کلر ممکن است کشنده باشد اما هدف از استفاده از آن می تواند تلاش برای ایجاد هراس باشد زیرا دستیابی به آن آسان است و در بسیاری از کارخانه ها و مراکز صنعتی یافت می شود.

 

وی افزود: این گاز بسیار سمی بوده و باعث سختی در تنفس می شود و در صورتی که شخص به مدت طولانی در معرض آن باشد، منجر به مرگ وی خواهد شد.


قوانین جدید داعش برای ساکنان موصل

 

گروه تروریستی داعش برای جلوگیری از خروج اهالی شهر موصل، قوانین جدیدی را به آنان تحمیل کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، یک منبع محلی در استان نینوا اعلام کرد، داعش از هر راهی تلاش می کند مانع از خروج مردم از شهر موصل شود.

 

این منبع به شبکه سومریه نیوز گفت، اهالی موصل حتی برای سفر درمانی مجبور هستند از کمیته پزشکی مورد تأیید داعش، مجوز بگیرند و این دوره درمانی نیز فقط 20 تا 30 روز است.

 

همچنین فرد بیمار برای خروج از موصل فقط یک همراه می تواند داشته باشد.

 

داعش همچنین به افراد اجازه می‌دهد برای دریافت حقوق به مدت 20 روز از موصل خارج شوند، البته به شرط آنکه خودرو و یا منزلشان را گرو بگذارند و در صورت طولانی شدن این مدت، اموال آنان مصادره می شود.

 

گروه تروریستی داعش هفته قبل به اهالی موصل هشدار داد که در صورت خروج از این شهر مرتد به شمار خواهند آمد و همه اموال آنان مصادره خواهد شد.

 

بیشتر مناطق استان نینوا از ژوئیه 2014 تحت کنترل عناصر داعش قرار دارد.


 

ارسال به :