پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ -
- 19 Apr 2018
03 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آیا امام جمعه شیراز، اهل کوفه است؟
امام حسین به دعوت کوفیان به این شهر وارد شد و نه سر خود، چنانچه علی مطهری را نیز به شیراز دعوت کرده بودند 

 
شاید سوء قصد و تعرض به آقای دکتر علی مطهری را کسی نباشد که نشنیده باشد؛ اقدامی غیرانسانی و غیر قانونی. از این جهت واژه غیرانسانی را مقدم بر غیر قانونی آورده شد، شاید بتوان با تمثیلی این واژه را راحت تر بیان کرد. رفتارامام حسین (ع) در آب خواستن برای کودک شیر خوارش درمیان پیکار دو لشکر فارغ از حق یا باطل بودن آن آزمایشی بود برای بیداری اصل انسانیت ! ما شیعیان با روضه علی اصغر در عاشورا بر سرو سینه خود می زنیم و بر دشمنان اهل بیت لعن و نفرین نثار می کنیم که چرا در این نبرد نامتقارن پیش از کشتن حسین بن علی (ع) انسانیت را ذبح کردند ! و مگر این طفل معصوم چه کرده بود که باید اینگونه مورد تیر خشم و کین مسلمانان واقع شود، اما ناباورانه رفتارهایی ازبرخی افراطیون مذهبی ما سرمی زند که گویی هنوز باور نداریم که ماجرای عاشورا تکرار شدنی است!


حضور علی مطهری بعنوان نماینده مجلس شورای اسلامی و با وجود مجوز قانونی برای سخنرانی در دانشگاه شیراز، جای هیچ حرف و حدیث دیگری را باقی نمی گذارد. و حتی اگر این مجوز هم صادر نمی شد و ایشان خودسرانه در دانشگاه سخنرانی می کرد، طبق ضابطه قانونی با شکایت مسئولان امر می بایست با ایشان برخورد می شد. اما این میان دیده می شود برخی از آقایان مسئول که سال ها خود همان روضه‌های علی اصغر را بر سر منابر و برای گریاندن مردم تکرار می کردند، فراموش کرده بودند که امام حسین به دعوت کوفیان به این شهر روانه شد و نه سر خود ،و این رسم میهمان نوازی از یک مهمان آن هم در شهری که شهره به میهمان نوازیست نیست. در این یادداشت مقصود تشابه تاریخی و این آنی نبوده و نیست، اما چه باید کرد که گفتنی‌ها را باید گفت تا این زخم کهنه روزی سرش بند آید. حمله یک عده رجاله افراطی به علی مطهری که قطع به یقین هویتشان برای همگان محرزو شناخته شده است، عملی بس ناجوانمردانه و زشت و غیر انسانی است. اما تعجب ما از نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز جناب آقای اسدالله ایمانی است که در خطبه جمعه شیرازخطاب به دکترعلی مطهری می گوید : اگر کسی حریم ولایت و خبرگان رهبری را شکست آیا باید انتظار داشته باشد که دیگران حریم او را نشکنند؟ اگر باد کاشتید مگر نه این است که طوفان درو می‌کنید...؟


فاین تذهبون ؟ براستی برخی امامان جمعه ما را چه شده که محراب جمعه و جماعات را محل تسویه حسابهای باندی و جناحی خود قرارداده و به مانند حاکمان شرع کیفر خواست صادر می کنند و با تایید و ترویج بی‌قانونی وحشیگری را نهادینه می کنند؟ کجاست دادگاه ویژه روحانیت ؟ کجاست ستاد هماهنگی ائمه جمعه و جماعات ؟ خدایا اسم این بی‌قانونی ها را باید چه گذاشت؟


ملت ایران به خوبی بخاطر دارد روزی که «منتظر الزیدی» خبرنگار عراقی، دو لنگه کفش خود را به سوی جرج بوش پرتاب کرد، دستگاه تبلیغات جمهوری اسلامی چندان که گویی اقدام شجاعانه‌ای توسط این خبرنگار صورت گرفته به پوشش این خبر تا آنجا پرداخت که صحنه پرتاب کفش را صدها بار از سیمای جمهوری اسلامی پخش کرد و جمهوری اسلامی به این اکتفا نکرد و بخشی از برنامه‌های تفریحی مدارس ابتدائی را به کفش‌پرانی کودکان خردسال به تصویر جرج بوش اختصاص داد تا نشانی باشد از تزریق نفرت به نسل جدیدی که به جای بازی های آموزنده، می‌باید رفتار دون شئونات را بیاموزند.


کیهان نیز در مقاله‌ای این رویداد را «سیلی مردم عراق بر گوش بوش» نامید. جالب‌تر اینکه جمهوری اسلامی به این نیز بسنده نکرد تا آنجا که آقای جنتی، فقیه مصدرنشین شورای نگهبان، به رغم سپری شدن ۸ دهه از عمرش آنچه رخ داد را «انتفاضه کفش» نام نهاد و توصیه نمود کفش‌های این خبرنگار در موزه‌ای نگهداری شود تا الگویی باشد برای دیگران.


در میان آن همه شور و شعف ، کمتر کسی از مقامات کشور از خود پرسید که اگر این توهین به یکی از مقامات ارشد جمهوری اسلامی انجام می شد،  آیا باز هم چنین عملی، رفتاری پسندیده تلقی می‌گردید؟


پنج سال از حادثه کفش‌پرانی به جرج بوش گذشت تا در سفر احمدی نژاد به مصر، همان رفتار اما این بار توسط یک شهروند خشمگین سوری مقیم مصر تکرار شود. حمله به احمدی‌نژاد با کفش، بازتاب بسیاری در رسانه‌های جهانی داشت. شهرت این شهروند سوری پس از این اقدام به اندازه شهرت منتظر الزیدی شد. عزالدین در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آناتولی با تشبیه احمدی‌نژاد با «آریل شارون» تاکید کرد: «اگر دستم به احمدی‌نژاد می‌رسید او را خفه می‌کردم».


در حالی که سیمای جمهوری اسلامی کفش‌پرانی به بوش را صدها بار به نمایش درآورده بود، از کنار حادثه مشابهی که برای احمدی نژاد رخ داد بی‌سر و صدا گذشت.اما این سکوت خبری ما ایرانیان و جهانیان را از حادثه بی‌اطلاع نگذاشت.


زمانی که برخی به عملکرد مجلس خبرگان رهبری و عدم نظارت بر عملکرد ولی فقیه و دستگاه زیر مجموعه‌اش انتقاد می کردند در مقابل عده‌ای با جاروجنجال سیاسی این انتقاد را صف کشی و توطئه دشمن می نامیدند، در حالی که در همین موضوع حمایت نماینده ولی فقیه از تروریستهای داخلی؛ خبرگان رهبری می توانست قاطعانه هم از رهبری به دلیل سکوتش و هم از این امام جمعه داعش پرورخاطی برای این سخنان سخیف باز خواست کرده! و خواهان برکناری این امام جمعه خاطی توسط رهبری گردد.

 


حال بار دیگر به یاد می آوریم درخواستی راکه امیر المومنین (ع) از مخالفین خلیفه سوم داشت که فرمود اگر عثمان کشته شود خلیفه کشی باب می شود و طولی نکشید که این رویه ناشایست به اقدامی تبدیل شد که از آن شهادت علی(ع) منتج شد . حمایت و تایید رفتارهای گروههای هدایت شده ! بی‌شک همچنانکه داعشیان و القاعده را علیه حامیانشان شوراند همچو فردایی هم دامن بزرگان این نظام را به یقین خواهد گرفت که آن روز خیلی دیر نیست!

 

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.