شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ -
- 20 Jul 2019
16 ذو القعدة 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
گل سرخ و زنجیر
دیرزمانی است که سعید رضوی فقیه تنها  به دلیل ایراد سخنرانی و بیان عقاید خویش در انتقاد از عملکرد بعضی از مسئولی تحت بازداشت قرار گرفته است 


باری دیگر شاهد خرد شدن طبیعی‌ترین حقوق آدمی و لگدمال شدن فریاد آزادی خواهی یک انسان هستیم. دیرزمانی است که آقای سعید رضوی فقیه تنها و فقط به دلیل ایراد سخنرانی و بیان عقاید خویش در انتقاد از عملکرد بعضی از مسئولین، از سوی برخی ، به بهانه ی حفظ امنیت ملی ، تحت بازداشت و پیگرد قرار گرفته است و با وجود اتمام دوران محکومیت و وخامت وضعیت سلامتی و تندرستی وی،همچنان ،مصرانه وی را به بند کشیده اند.


روئیت تصویر به بند کشیده شده ی وی بر روی تخت بیمارستان، بغض‌های در گلو خفته ی ما را ترکاند و روایت خلخال زن یهودی و علی بن ابیطالب را ، که دیگر به طنزی تلخ بدل گردیده است را در ذهن گستراند. و فجیعتر انکه با خبر گشتیم که وی با جسمی بیمار و تنی رنجور، که بنا به گواهی اطباء نیاز مبرم به مراقبت و درمان داشت، را در کمال ناباوری به زندان مخوف رجائی شهر بازگردانیده اند.


وی همواره و همه وقت فریادرس دردمندان و دربندان بود. از سوی در واکنش به بازداشت فعالان سیاسی ، دستگاه امنیتی را نصیحت می کرد و از سوی دیگر در زمان وقوع زلزله ی بم ، با تقدیم گل سرخی ، جنبش مایوس شده ی دانشجوئی را به همکاری و همیاری با دردمندان و آسیب دیدگان فراخواند[۱].


وی بی‌انکه به مصلحت و یا منفعتی بی اندیشد ، سخن از قشر شلاق خورده میراند و رعایت حقوق حذف شدگان را گوشزد می کرد.


اما حال وی با دستی در زنجیر، تنی خسته ، اما پرتوان ، در بند گرفتار امده ،و کمترین توجهی به سلامت و نجات جان وی نمی شود.


مرور وقایع فوق، باری دیگر این پرسش را مطرح می کند که در کدامین ویرانه ی تاریخ ، گم گشت آن قضاوتی که حتی در قصاص ، ضارب خویش نیز ، قدمی از عدالت فراتر نمی گذاشت. در پایان خطاب به انانی که دغدغه ی امنیت ملی دارند ، باید عرض کرد، که به بند کشیدن فرزندان ایران زمین ، خود بزرگترین اقدام علیه ارامش و وحدت ملی می باشد.

 


نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.