پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
صدور انقلاب!
چرا اگر شما و همفکرانتان مباهات کنید که «انقلاب اسلامی» به عراق صادر شده،عیب و ایرادی ندارد اما اگر آقای یونسی بگوید  علیه وی اعلام‌جرم شود؟  

 

جناب سردار اسماعیل کوثری
نماینده مجلس شورای اسلامی دامت اقباله

با سلام و تحیات، به نقل از خبرگزاری تسنیم آمده بود که حضرتعالی و برخی دیگر از نمایندگان محترم مجلس در نامه‌ای به روسای قوای مجریه و قضاییه خواستار پیگیری حقوقی جناب حجت‌الاسلام علی یونسی مشاور ویژه رئیس‌جمهور شده‌اید. جنابعالی و برخی دیگر از نمایندگان مجلس به همراه برخی از چهره‌های سیاسی دیگر که جملگی وابسته به یک جناح سیاسی مشخص می‌باشید قریب به یک هفته‌ای است که آقای یونسی را مورد انواع حملات و توهین ها قرار داده‌اید که چرا اظهار کرده (قریب به مضمون) که عراق مرکز تمدنی ایران اسلامی می‌باشد. البته نفس اینکه همه حمله‌کنندگان تعلق به یک جناح و جریان سیاسی مشخصی دارند گویای آن است که چقدر حملات فرصت‌طلبی سیاسی است و چقدر به‌قصد قربت. انشالله که جملگی نیتتان خدمت به مملکت است و نه بهره‌برداری سیاسی علیه دولت یازدهم.


اما در خصوص آنچه مورد اعتراض شما و همفکرانتان شده، اگر کسان دیگری به این گفته آقای یونسی اعتراض می‌کردند شاید می‌شد آن را درک نمود؛ اما جناب سردار کوثری عزیز، مگر جنابعالی و همفکرانتان شبانه‌روز غیر از آنچه آقای یونسی گفتند نمی‌گویید؟ مگر شما و همه آنان که توپخانه سنگینتان را بر روی یونسی گرفته‌اید، شبانه‌روز افتخار نمی‌کنید که انقلاب اسلامی منطقه را گرفته و دارد به نقاط دیگر سرریز می‌شود؟ مگر جنابعالی و همفکرانتان مباهات نمی‌کنید و با غرور نمی‌گویید که طلایه‌داران انقلاب اسلامی در عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و اخیراً هم یمن به فتوحات غرورآفرینی نائل شده‌اند؟ آیا انقلاب اسلامی صرفاً یک لفظ انتزاعی و مجرد است یا انقلاب اسلامی در حقیقت به معنای جمهوری اسلامی ایران است؟

 

آیا حضور و نفوذ انقلاب اسلامی در عراق یا سوریه را عراقی‌ها و سایر اعراب به‌ همراه مردم جهان به‌پای موفقیت آرمان و ایدئولوژی انتزاعی بنام «انقلاب اسلامی» می‌گذارند یا آن را به‌پای جمهوری اسلامی ایران می‌نویسند؟ چرا اگر شما و همفکرانتان مباهات کنید که «انقلاب اسلامی» به عراق صادر شده و در آن کشور به حرکت درآمده، سخنتان عیب و ایرادی ندارد و تازه انقلابی هم هست، اما اگر آقای یونسی بگوید که ایران اسلامی در عراق پیشروی کرده یا نفوذ کرده، می‌بایستی علیه وی اعلام‌جرم شود؟ چرا وقتی رئیس‌جمهور انقلابی و محبوبتان در ونزوئلا اعلام کرد که آمریکای لاتین دیگر حیات خلوت آمریکا نیست و ایران اسلامی آن را حیات خلوت انقلابیون کرده، شما و طرفدارانتان به او تذکر ندادید که آن سخن یعنی سلطه ایران بجای آمریکا و در عوض در فرودگاه مهرآباد به استقبالش رفتید؟


جناب کوثری عزیز، ظاهراً نفس حیات خلوت درآوردن کشوری و سرزمینی دیگر در تفکر شما و همفکرانتان خیلی اشکالی ندارد. اشکال از جایی شروع می‌شود که چه کسی آن را مرتکب شود؟ و چه کسی آن را مورد بهره‌برداری قرار دهد. اگر ما آن را مرتکب شویم صدور انقلاب است. اما دیگران اگر مرتکب شوند استعمار و سلطه است. اگر آقای احمدی‌نژاد که همفکر ماست آن را بگوید می‌شود مواضع انقلابی و اگر آقای یونسی بخت‌برگشته آن را بگوید می‌شود دخالت در امور کشورهای دیگر و می‌بایستی علیه وی اعلام‌جرم نماییم.


ایام بکام باد
صادق زیباکلام
بیست وسوم اسفند یک‌هزار و سیصد و نود و سه 

منبع: فیس بووک نویسنده

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.


ارسال به :