دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 23 Apr 2018
07 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وخامت حال آیت الله نکونام در بازداشتگاه ویژه/ ممانعت ماموران امنیتی از بستری شدن وی
وخامت حال آیت الله نکونام در بازداشتگاه ویژه/ ممانعت ماموران امنیتی از بستری شدن وی
جرس: در هفتادمین روز بازداشت آیت الله نکونام توسط دادگاه ویژه روحانیت قم، خبرها از سکته قلبی و وخامت حال این روحانی دربند حکایت می کند.

 

بنا به خبرهای رسیده به جرس، یکی از شاگردان وی با بیان اینکه این مرجع تقلید از مشکل فشار خون بالا رنج می برد، گفت: "در روزهای اخیر فشار خون ایشان به 25 رسید و به گفته خانواده نکونام،حاج آقا دچار سکته قلبی شدند."

 

نزدیکان آیت الله نکونام از انتقال وی به بیمارستانی در قم خبر می‌دهند. این در حالیست که مامورین امنیتی پس از رسیدگی کادر پزشکی مانع از بستری شدن او شده و سریعا او را به زندان برگرداندند.

 

آیت الله نکونام از مراجع تقلید شیعه که نظرات فقهی متفاوتی را در سال های اخیر درباره زندگی مدرن و استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی منتشر کرده است، از یازدهم دی ماه سال جاری در بازداشت دادگاه ویژه روحانیت قم به سر می برد. شاگردان این روحانی دربند با تجمع در مدرسه فیضیه و دادگاه ویژه روحانیت قم اعتراض خود را اعلام کردند که این تجمعات به بازداشت پنج نفر از آنان انجامید.

 

گزارش ها از قم حاکیست روز گذشته آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پایان درس خارج فقه، خبرهای منتشره درباره دخالت خود را برای بازداشت آیت الله نکونام تکذیب کرد. در روزهای گذشته اخباری مبنی بر فشار برخی روحانیون وابسته به حکومت از جمله مکارم شیرازی و مصباح یزدی برای بازداشت محمدرضا نکونام منتشر شده بود.
 

ارسال به :