جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ -
- 23 Mar 2018
06 رجب 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مراسم تشییع و ترحیم پدر علیرضا رجایی
جرس: در پی درگذشت مرحوم رجایی، پدر زندانی سیاسی علی رضا رجایی، سه شنبه مراسم تشییع و چهارشنبه مراسم ترحیم آن زنده یاد برگزار خواهد شد.  

 

به گزارش کلمه، سه شنبه ساعت ۹٫۳۰ صبح مراسم تشییع از مقابل غسالخانه بهشت زهرا انجام شده و چهارشنبه ۲۷ اسفند، مسجد نور در میدان فاطمی تهران میزبان مراسم ترحیم پدر زندانی سیاسی، علی رضا رجایی خواهد بود. این مراسم برای ساعت ۱۴ تا ۱۵٫۳۰ برنامه ریزی شده است.

 

مرحوم رجایی که از مدتی قبل با بیماری دست و پنجه نرم می کرد، سه سال اخیر را از همراهی پسرش محروم بود.

 

او ماه قبل که تحت عمل جراحی قرار گرفت، تنها چند روز توانست از دیدار علیرضا رجایی که به مرخصی آمده بود، بهره مند شود.

 

علیرضا رجایی، عضو هیأت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران و مدیر انتشارات “گام نو” است که در اردیبهشت ۱۳۹۰ بازداشت و به چهار سال حبس محکوم شد.

 

رجایی پیشتر هم در زمستان سال ۸۱ به سه سال زندان و پنج سال محرومیت از کلیه حقوق اجتماعی محکوم شده بود.

 

این زندانی سیاسی بند ۳۵۰ اوین متولد ۲۸ مهر ١٣۴۱ و دانش آموحته علوم سیاسی در مقطع دکترا از دانشگاه تهران است و سابقه مدیریت گروه سیاسی هیئت تحریریه روزنامه‌های جامعه، توس و نشاط را در کارنامه خود دارد.

 

وی منتخب مردم تهران در انتخابات مجلس ششم بود که با وجود کسب آرای لازم، پس از ابطال هفتصد‌هزار رأی مردم از سوی شورای نگهبان، از ورود به مجلس بازماند و غلامعلی حداد عادل به جای او به مجلس راه یافت.

 

پیام تسلیت خانواده‌های زندانیان سیاسی به علیرضا رجایی

 

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در پیامی به علیرضا رجایی، درگذشت پدرش را به او و خانواده این زندانی سیاسی تسلیت گفتند.

 

علیرضا رجایی که از سه سال قبل در بند ۳۵۰ زندن اوین به سر می برد، با وجود از دست دادن پدرش هنوز نتوانسته است به مرخصی بیاید.

 

متن این پیام بدین شرح است:

 

انا لله و انا الیه راجعون

برادر بزرگوار جناب آقای دکتر علیرضا رجایی
خانواده محترم رجایی

درگذشت پدر بزرگوار و رنج کشیده از ستم دوران تان را خدمت شما تسلیت عرض می نماییم. ما را در این غم سترگ شریک خویش بدانید.

امیدواریم روح پاک این پدر مؤمن و صبور در کنار ارواح طیبه شهدا و صالحین متنعم از دریای رحمت الهی باشد و صبرجمیل و اجر جزیل از جانب رحمة للعالمین به شما عطا گردد.

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی 

 

پیام تسلیت کنشگران ملی - مذهبی خارج از کشور به علیرضا رجایی

 

کنشگران ملی – مذهبی خارج از کشور درگذشت پدر دکتر علیرضا رجایی را به ایشان تسلیت گفت.

 

مرحوم خسرو رجایی پس از تحمل چند سال بیماری دیروز دعوت حق را لبیک گفت.

 

علیرضا رجایی عضو شورای فعالان ملی – مذهبی، مدیر انتشارات گام نو و مدیر گروه سیاسی هیأت تحریریه روزنامه‌های جامعه، توس و نشاط بوده است.

 

وی در انتخابات مجلس ششم ۱۳۷۸ کاندیدای ائتلاف نیروهای ملی-مذهبی در تهران بود و بر اساس نتایج انتخابات در ردهٔ بیست‌وهشتم قرار گرفته و به مجلس راه یافت، اما پس از بازشماری آراء توسط شورای نگهبان و ابطال ۸۰۰ هزار رأی مردم تهران از فهرست نامزدهای منتخب حذف شده و جای خود را به غلامعلی حداد عادل داد.

 

رجائی نخستین بار در سال ۱۳۷۹ به همراه جمعی از نیروهای ملی مذهبی با اتهام براندازی بازداشت شد و ماه‌ها در زندان ۵۹ سپاه پاسداران به سر برد در سال ۱۳۸۱ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی حداد به اتهام عضویت در ائتلاف نیروهای ملی_مذهبی و اقدام علیه امنیت ملی و نیز تبلیغ علیه نظام، به ۴ سال حبس و ۵ سال محرومیت از کلیه حقوق اجتماعی محکوم شد، که این محکومیت در دادگاه تجدید نظر به ۳ سال زندان کاهش یافت
وی بار دیگر در جریان حوادث پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ بازداشت و پس از چندی آزاد شد اما مجدداً در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ به اتهام ارتکاب جرایم امنیتی بازداشت شد و تاکنون زندانی است.

 

متن کامل این پیام تسلیت به گزارش ملی – مذهبی به این شرح است:

 

دوست ارجمند و صبور جناب آقای رجایی عزیز

درگذشت پدر گرامی تان را خدمت شما و مادر عزیز و خانواده گرانقدر رجایی تسلیت عرض می کنیم. بسیار متاسفیم که در سالیان اخیر ظلم و ستمی که بر شما و دیگر زندانیان بی گناه می رود خانواده های زیادی را نیز به رنج و مشقت می اندازد و آنان را از حضور فرزندان دلبند خویش در روزهای سخت زندگی محروم می کند.

پدر و مادر شما همه ظلم و اجحافی که در حق شما رفت را صبورانه تحمل کردند و چون همیشه پشتیبان و حامی شما و ارزش ها و آرمان هایی باقی ماندند که شما و دیگر زندانیان عقیدتی بدان خاطر تلاش کردند و برای آن ها به حبس و بند کشیده شدند. آن ها شاهد بودند که چه ظالمانه حق شما پایمال شد و به جای نشستن بر کرسی نمایندگی مردم تهران در مجلس ششم سر از سلول های زندان سپاه در آوردید و بعد از آن نیز به خاطر پایداری بر حق و رای مردم و دفاع از جنبش سبز بار دیگر به بند کشیده شدید و در هنگام حبس و زندان نیز بار دیگر حکم حبسی جدید گرفتید!

برای شما و خانواده محترم امید صبر و پایداری و برای آن مرحوم آرزوی آرامش ابدی در جوار حق داریم.

کنشگران ملی- مذهبی خارج از کشور
۲۵ اسفند ۱۳۹۳

ارسال به :