پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
15 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
توضیحات ناجا درباره درگیری پس از بازی فولاد - الهلال در اهواز
جرس: معاون اجتماعی نیروی انتظامی خوزستان با بیان اینکه حوادث پس از بازی فولاد – الهلال هیچ مصدومی نداشت، مدعی شد: تعدادی از تماشاگران بازداشت شدند که بلافاصله با اخذ تعهد آزاد شدند.رحمان موسوی در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره حوادث پس از بازی فولاد خوزستان در برابر الهلال عربستان اظهار داشت: پس از پایان بازی عده‌ای تماشاگر نما اقدام به پرتاب سنگ کردند که نیروهای انتظامی مستقر به ورزشگاه جهت پراکنده کردن آن‌ها وارد عمل شد.

وی افزود: پس از ورود نیروی انتظامی این اقدامات خلاف شأن ورزشی به پایان رسید اما متأسفانه بر اثر پرتاب «ترقه» به سوی خودروی پلیس، یک دستگاه سمند متعلق به نیروی انتظامی خوزستان دچار آتش سوزی شد.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی خوزستان درباره بحث مطرح شده در رسانه‌ها مبنی بر زخمی شدن بیش از 81 نفر از نیروهای انتظامی گفت: خیر این موضوع صحت ندارد و این اتفاقات هیچ مصدومی از دو طرف بر جای نگذاشت.

 آتش سوزی یک خودروی پلیس در خارج از ورزشگاه الغدیر اهواز به دلیل پرتاب ترقه 

 

توضیحات ناجا درباره درگیری پس از بازی فولاد - الهلال در اهواز  / همه بازداشتی ها آزاد شدند/  تکذیب زخمی شدن 81 مامور پلیس

 
وی در پاسخ به این موضوع که برخی از تماشاگران به دلیل پوشیدن دشداشه، «لباس عربی» بازداشت شده‌اند، عنوان کرد: این موضوع برای فتنه گری دشمنان است چرا که به تن کردن لباس عربی برای شهروندان عرب خوزستان امری مرسوم است و در بازی‌های گذشته که هیچ اتفاقی رخ نداد هم هموطنان عرب ما در ورزشگاه حاضر شده بودند.


موسوی افزود: البته برای پراکنده کردن تماشاگران تعدادی بازداشت شدند که برخی از آن‌ها بلافاصله پس از خروج از محدوده ورزشگاه غدیر آزاد شدند و برخی هم پس از اخذ تعهد از آن‌ها آزاد شدند.

وی تأکید کرد: باید از ایجاد شایعه و مخابره خبرهای نادرست جلوگیری کنیم و خبرهای موثق را از خبرگزاری‌های معتبر کشور یا سایت‌های تابعه نیروی انتظامی دنبال کنیم.

توضیحات ناجا درباره درگیری پس از بازی فولاد - الهلال در اهواز  / همه بازداشتی ها آزاد شدند/  تکذیب زخمی شدن 81 مامور پلیس


فرمانده ناجا خوزستان: آتش سوزی خودروی پلیس عمدی نبود/ هیچ کس دستگیر نشد


فرمانده ناحیه انتظامی استان خوزستان گفت: آتش گرفتن خودروی پلیس اهواز در ورزشگاه الغدیر این شهر عمدی نبوده است.

  سردار محمدرضا اسحاقی سه شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: یک دستگاه خودروی پلیس اهواز که در کنار یکی از درهای خروجی ورزشگاه الغدیر این شهر پارک بوده است عصر سه شنبه در هنگام خروج تماشاگران دچار حریق شد.

وی افزود: آتش سوزی این خودرو زمانی اتفاق افتاد که ظاهرا یک تماشاگر سهوی ترقه ای را پرتاب می کند که پس از برخورد با خودروی مزبور و شکسته شدن شیشه و درنهایت نفوذ به داخل صندلی خودرو دچار حریق می شود.

وی اضافه کرد: هیچگونه برخورد و یا درگیری بین پلیس و تماشاگران نبوده و عمدی بودن این آتش سوزی تایید نمی شود.

وی گفت: تماشاگران فهیم خوزستانی بعد از بازی فولاد و الهلال عربستان با آرامش کامل و بصورت معمولی ورزشگاه را ترک کردند.

سردار اسحاقی اضافه کرد: تاکنون هیچ فردی در این زمینه دستگیر نشده است اما موضوع در حال بررسی دقیق می باشد.

مسابقه فوتبال تیمهای فولاد خوزستان و الهلال عربستان عصر سه شنبه در ورزشگاه الغدیر اهواز در چارچوب مسابقات قهرمانی باشگاههای آسیا برگزار شد. این مسابقه با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت. اعضای تیم عربستانی الهلال ساعت 20 و 30 دقیقه از طریق فرودگاه اهواز به کشورشان بازگشتند.

ارسال به :