چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ -
- 13 Nov 2019
14 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
واکنش پورمحمدی به اظهارات یونسی: امکانات خوبی در اختیار زندانیان است
جرس: وزیر دادگستری دولت حسن روحانی در واکنش به برخی گزارش ها در خصوص وضعیت ناگوار زندانها و زندانیان در ایران مدعی شد: "با اشرافی که من در خصوص زندانیان و گزارش‌هایی که در این زمینه ارائه شده، با قاطعیت می‌گویم که امکانات و تسهیلات خوبی در اختیار آنان قرار می‌گیرد، اما قطعا تسهیلات و امکانات خوبی در اختیار آنان قرار می‌گیرد که بعضا نیز غیرمتعارف است."

 

به گزارش تسنیم، مصطفی پورمحمدی  گفت: ما در قوه قضائیه تلاش می‌کنیم که حقوق شهروندان به خصوص در زندان‌ها حفظ شود و اگر مشکلی هم وجود داشته باشد صرفا مشکل محدودیت جاست که این کمبود جا و تعداد زیاد زندانیان خواه ناخواه شرایط زندگی را برای زندانیان سخت می‌کند.

 

وزیر دادگستری با بیان اینکه با اشرافی که من در خصوص معیشت زندانیان و گزارش‌هایی که در این زمینه ارائه شده، با قاطعیت می‌گویم که امکانات و تسهیلات خوبی در اختیار آنان قرار می‌گیرد، گفت: تعداد زیاد زندانیان باعث می‌شود که برنامه‌های ما در جهت رفاه آنان عقیم و ناکام بماند، اما قطعا تسهیلات و امکانات خوبی در اختیار آنان قرار می‌گیرد که بعضا نیز غیرمتعارف است.

 

پورمحمدی با بیان اینکه مرخصی‌ها به تمامی زندانیان براساس عرف جاری اعطا می‌شود، گفت: حقوق زندانیان در زندان‌ها پابرجاست و همان‌طور که گفتم مرخصی‌ها و امکانات جانبی در اختیار آنها قرار می‌گیرد و اگر کمبودی باشد به دلیل کثرت زیاد زندانیان است.

 

او در پاسخ به این سوال که با تمامی این تفاسیر، آیا حقوق بشر براساس آنچه دستیار رئیس‌جمهور گفته در ایران نقض می‌شود؟ گفت: قطعا این‌گونه نیست. باید کسانی که این ادعا را کرد‌ه‌اند، پاسخ بدهند.

 

ارسال به :