پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ -
- 19 Apr 2018
03 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
خودسر یا اجیر؟
کیست که نداند مهاجمان به علی مطهری، همان حمله کنندکان به بیت آیت الله دستغیب هستند که به دلیل انتقاد از حکومت شبه حصر است   


آیا عده‌ای که به علی مطهری در فرودگاه شیراز حمله بردند ، خودسر بوده و بر مبنای یک تحلیل و اعتقاد دست به اقدام زدند ، یا  نیروهای مزدور و اجیر بخش هایی از حاکمیت هستند که امروز پشت پرده حمایت از آنها برای چندمین بار رسوا می شود ؟

با موضع طلبکارانه نماینده ولی فقیه در استان فارس و سایر نمایندگان ایشان در شهرستان ها ، موضوع حمله و برخورد با نماینده مردم تهران وارد فازی جدید شده است .

قصد این نوشتار شناسایی ضاربان و دلایل این برخورد نیست ، چرا که هویت مشخص ضاربان در فیلم ۲۰ دقیقه‌ای موجود ، روشن و مشخص است و نحوه تهدید وکیل علی مطهری و تزلزل استاندار و دادن آدرس غلط برای ذبح یک قربانی ( دانشگاه شیراز ) ، نشان می دهد ، پشتوانه قوی و روشن این عده ، چنان دژ مستحکمی برای آنان تمهید کرده است که هیچ احساس ترس و نگرانی از پیگرد قانونی ندارند.

آنها نیک می دانند که پرونده هایی از این دست که برای مزدوران یا خودسر‌ها گشوده می شود ، سرنوشتی چون سعید عسگر را برایشان رقم خواهد زد که انجام آن برای انها نه توبیخ و مجازات که تشویق را همراه خواهد داشت .

هویت این عده که گاه از ان به امت همیشه در صحنه و جوانان غیور یاد می شود و بریگارد اصلی در برخورد با هر گونه اعتراض و مخالفت در سطوح مختلف محسوب می شود ، روشن است و نیازی به گروه تحقیق ندارد ، بلکه نیازمند تغییر نگاه به مخالف و منتقد در چارچوب حکومت و التزام قدرت به قانون و قدرت منتخب قانونی است.

چطور می شود به عده‌ای از همین اراذل و اوباش حمله کننده دیروز به منزل شیخ شجاع کروبی ، که این روزها در سوگ برادر خود در حصر ، مظلومانه به سرنوشت یک انقلاب که از پایه گزارانش بوده می نگرد ، پاداش داد و امروز انها را مجازات کرد ؟

۱۱۰ نماینده مجلسی که دیروز نامه حمایت از مطهری و انتقاد از مهاجمان را امضا کردند ، باید پاسخ دهند که چگونه است که طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر ، که رسمیت دادن به گروههایی اینچنینی است با ۱۵۶ رای موافق، ۲۳ رای مخالف و ۸ رای ممتنع به تصویب می رسد و برخی از انان جز تایید کنندگان ان طرح بودند؟

نیروی انتظامی که از محاصره پایگاه خود به عنوان نماد برخورد قانونی با قانون شکنان ، گله دارد باید پاسخ دهد که چه گونه است از همین عده در بازداشتگاه کهریزک علیه عده‌ای از جوانان معترض استفاده می کند و یا بدتر از ان برای برخورد با مادران عزادار در پارک لاله ، رسما گروهی از اراذل و اوباش را در قالب یک یگان به میدان می فرستد و از جمله ارایه دهندگان طرح حمایت از آنان محسوب می شود ، امروز در موضع مظلوم می ایستد ؟

سردار سپاهی که عملکرد این گروه خشن را محکوم کرده و ان را اقدامی غیر قانونی و خودسرانه می خواند ، باید پاسخ دهد ظهر عاشورای ۸۸ ، یگان چماق و قمه به دستی که اطراف پل کالج را از مردم پس گرفتند ، چه کسانی بودند ؟

قوه قضاییه که قرار است نهاد رسیدگی کننده به اقدامات قانون شکنانه این عده باشد ، باید مشخص کند ، این عده را نیز یک متخلف خودی محسوب کرده و در ذیل برخورد با انان ، نهایتا انها را بر می کشد و یا ان را رعب و وحشت و اقدام به قتل محسوب کرده و به اتهام محاربه به ان رسیدگی می کند ؟

کیست که نداند مهاجمان به علی مطهری ، همان حمله کنندکان به بیت ایت الله دستغیب هستند که به دلیل انتقاد از نحوه برخورد حکومت با معترضان و محصوران تحت فشار و شبه حصر است؟

حمایت نمایندگان ولی فقیه در استان فارس از ایت الله ایمانی را باید ورود ستاد فرماندهی بریگارد وحشت در حمایت از نیروهایی ارزیابی کرد که امروز در تنگنای قدرت قانونی حکومت گرفتار آمده اند .


نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.

 

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.