چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ -
- 13 Nov 2019
15 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
نخست‌وزیر تونس: در حادثه موزه «باردو» ۱۹ نفر کشته شدند
جرس: نخست‌وزیر تونس ضمن تاکید بر آزادی همه گروگان‌های موزه «باردو» اعلام کرد که ۱۹ نفر از جمله ۱۷ گردشگر در حادثه گروگان‌گیری افراد مسلح در این موزه کشته شدند. همزمان وزارت کشور تونس اعلام کرد که بحران گروگانگیری در نزدیکی پارلمان تونس با کشته شدن ۸ گروگان و آزادی ده‌ها گروگان دیگر به پایان رسید.

 

به گزارش فارس، «الحبیب الصید» نخست وزیر تونس ساعتی پس از پایان عملیات گروگان‌گیری موزه «باردو» ضمن محکومیت حمله مسلحانه امروز به موزه «باردو» واقع در پایتخت این کشور اعلام کرد که دو فرد مسلح با لباس نظامی به این موزه حمله کردند.

به گزارش شبکه العربیه، وی افزود: افراد مسلح در حادثه گروگان‌گیری در موزه، گردشگران و نیروهای امنیتی تونس را هدف حملات خود قرار دادند که در پی آن 19 نفر از جمله 17 گردشگر کشته شدند.

الحبیب الصید گفت: شاید تعداد افراد مسلح در این حادثه گروگان‌گیری، 5 نفر باشد که دو نفر از آنها کشته شدند.

نخست وزیر تونس تاکید کرد که حدود 400 نفر از عناصر تروریستی اخیرا در تونس توسط نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شدند.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر طی سخنانی حادثه تروریستی در موزه باردو را محکوم کردند.

وزارت کشور تونس حدود سه ساعت پس از شروع حمله تروریستی دو فرد مسلح به این موزه، با صدور بیانیه‌ای پایان عملیات نیروهای ضد تروریسم در این موزه را پس از کشته شدن این دو فرد مسلح و آزادی همه گروگان‌ها اعلام کرد.

 

ارسال به :