پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
داعش تهدید کرد که عراق جدیدی در لیبی می‌سازد
جرس: درگیری‌ها میان نیروهای داعش با دیگر گروه‌های شبه نظامی افراطی از یک سو و ارتش لیبی از سوی دیگر، در شمال این کشور بار دیگر بالا گرفته و داعش تهدید کرد که از لیبی "یک عراق" دیگر برای خود خواهد ساخت.

 

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه روسیه الیوم، ارتش لیبی اعلام کرد که 12 نظامی این کشور امروز (پنجشنبه) در درگیری با داعش کشته شده‌اند. این درگیری‌ها در شهرک النوفلیه در شرق شهر سرت، واقع در شمال این کشور که بخش‌هایی از آن در تصرف داعش است، رخ داد.

ارتش لیبی و شبه نظامیان داعش نزدیک به یک هفته است که در اطراف شهر سرت با هم درگیر هستند. شهرک النوفلیه یکی از خواستگاه‌های اصلی داعش در مناطق شمالی لیبی محسوب می‌شود.

همزمان داعش به درگیری با دیگر گروه‌های شبه نظامی لیبیایی نیز ادامه می‌دهد و تهدید کرده است که موصل جدیدی از شهر سرت لیبی خواهد ساخت.

أبو محمد الفرجانی، از رهبران ارشد داعش در لیبی روز گذشته شبه نظامیان حاضر در سرت را تهدید کرد که با عملیات انتحاری و برای بریدن سر آنها به سراغشان خواهد رفت.

وی گفت: همانگونه که موصل عراق را فتح کردیم مصراته را نیز فتح خواهیم کرد و شهر سرت نیز به فلوجه ما در لیبی تبدیل خواهد شد. موصل و فلوجه دو پایگاه اصلی داعش در عراق محسوب می‌شوند.

وی دایره تهدیدات خود را گسترش داد و همسایگان لیبی از جمله کشورهای اروپایی، مراکش و الجزایر را نیز تهدید کرد که دامنه عملیات داعش به آنها نیز خواهد رسید.

داعش با همپیمان شدن با برخی شبه نظامیان حامی رژیم پیشین لیبی، توانسته مناطق تحت کنترل خود در شمال این کشور که سرشار از میادین نفتی است، گسترش دهد.

ارسال به :