پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ -
- 19 Apr 2018
03 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ابراز امیدواری جبهه مشارکت به رفع حصر و آرادی زندانیان سیاسی در سال جدید
 جرس: جبهه مشارکت ایران اسلامی در بیانیه نوروزی خود با اشاره به این که ملت ما در طول چندسال گذشته بارها و بارها به شیوه های مختلف ابراز داشته‌اند که خواهان تحول و تغییر هستند، تا کید کرد: هنوز اراده غالب حاکمیت در برابر این مطالبات ملی سرِ سازش ندارد و هنوز هم نشانه‌های کافی از همراهی با ملت دیده نمی‌شود.

 

متن کامل این بیانیه نوروزی، به نقل از وب سایت نوروز، بشرح زیر است :

«هوالجمیل»

نوروز بمانید که ایّام شمایید!
آغاز شمایید و سرانجام شمایید!
نوروز کهن سال کجا غیر شما بود؟
اسطوره ی جمشید و جم و جام شمایید!
ایّام ز دیدار شمایند مبارک
نوروز بمانید که ایّام شمایید!

 

بهار، فصل رویش دوباره و سبزشدن جان انسان‌ها همراه طبیعتی است که زمستان سرد و یخبندان را پشت سر گذاشته است و نوروز، روز تجدید عهد انسان‌ها با خالق هستی برای امیدآفرینی، تلاش بیشتر و روانه شدن به سوی مقصد مطلوبی است که پایان همه دردها و رنج‌های انسان‌ساخته است.

 

جبهه مشارکت ایران اسلامی، فرارسیدن سال نو و نوروز باستانی را به همه ایرانیان، پارسی‌زبانان و همه سبزاندیشان تبریک می‌گوید و برای ملت ایران سالی پر از امید و روشنائی آرزو می‌کند. سالی با همه فراز و فرودها و کامی ها و ناکامی هایش سپری شد و سالی دیگر در پیش رو است که امیدواریم تجلی اراده ملی برای بهبود شرایط کشور باشد. فرصت‌های پیش‌ رو برای ملت ما هر چند زیاد نیستند اما به قدر کافی مهم هستند تا با بهره‌گیری از آن‌ها در سالی که می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد، تقدیری بهتر برای ملت ایران رقم زند.

 

هر چند ملت ما در طول چندسال گذشته بارها و بارها به شیوه های مختلف ابراز داشته‌اند که خواهان تحول و تغییر هستند اما هنوز اراده غالب حاکمیت در برابر این مطالبات ملی سرِ سازش ندارد و هنوز هم نشانه‌های کافی از همراهی با ملت دیده نمی‌شود. و هنوز هم عواقب سنگین حاکمیت هشت ساله یکدست اقتدارگرایان، که هزینه‌های ملی زیادی در پی داشت، و ایران عزیز را از کاروان توسعه و رشد و پیشرفت ده‌ها سال عقب انداخت، گریبانگیر کشور است. از اینرو بهترین راه برای جبران مافات، بازگشت به عقلانیت و خرد و دوراندیشی و ترجیح دادن منافع ملی بر سلیقه‌ها و باورهای شخصی و فرقه‌ای همه مسئولان اداره کشور است.

 

جبهه مشارکت ایران اسلامی همچنان امیدوار است که استقرار دولت روحانی با پشتوانه مردمی فرصتی مغتنم برای همدلی و ارج نهادن به رای مردم و خرد جمعی و اراده ملی در عرصه حاکمیت باشد تا در سایه آن بتوان با اتحاد همه نیروهای سیاسی و مشارکت اعتمادآفرین آحاد ملت در پی کاهش رنج‌ و آلام و مشکلات مردم برآمد و جایگاه ایران عزیز در عرصه بین‌المللی اوج گیرد و تهدیدها به فرصت تبدیل شود.

 

در طلیعه بهار لازم است یاد عزیزان در حبس و حصر را که هدفی جز سعادت مردم، عزت میهن و اعتلای جمهوری اسلامی نداشته‌اند گرامی داریم. امیدواریم در سال نو شاهد آزادی همه زندانیان سیاسی بخصوص رفع حبس خانگی سروران گرامی جناب آقای مهندس موسوی، حجه‌الاسلام والمسلمین کروبی و سرکار خانم دکتر رهنورد باشیم. و مهم‌تر از آن با بازشدن فضای سیاسی و رفع تنگناهای غیرقانونی امنیتی، نشانه‌های لازم برای اراده حاکمیت به برگزاری انتخابات آزاد و رقابتی و سالم برای مجالس شورای اسلامی و خبرگان دراین سال نویدبخش فضایی پرشور برای جلب مشارکت فعال شهروندان در اداره کشور باشد.

 

به امید فردایی بهتر برای ایران عزیز
جبهه مشارکت ایران اسلامی
29/12/1393 

ارسال به :