جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ -
- 23 Mar 2018
06 رجب 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وزیر خارجه آمریکا: در مذاکرات با ایران پیشرفت واقعی داشته‌ایم
 جرس: جان کری، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید دور اخیر مذاکرات هسته‌ای با ایران به "پیشرفت واقعی" منجر شده است. با این حال او افزود که هنوز اختلاف‌نظرهایی باقی است و طرفین هنوز به توافق نهایی نرسیده‌اند.

 

به گزارش بی بی سی فارسی، جان کری، امروز (شنبه ۱ فروردین/۲۱ مارس) و در پایان دوری از گفتگوهای فشرده با ایران گفت هرچند مسائل پیچیده‌ای در کار است اما اکنون وقت آن است که تصمیم‌های اساسی گرفته شود. او گفت مذاکره‌کنندگان در روزهای آینده به سوئیس بازمی‌گردند تا مشخص شود که امکان رسیدن به توافق وجود دارد یا نه.
وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که قدرت‌های جهانی در گفتگوها با ایران مواضع مشترکی دارند. او از لوزان عازم لندن است تا با همتایان اروپایی خود درباره توافق هسته‌ای احتمالی با ایران تبادل نظر کند.

کمی پیشتر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران هم گفت: "نقطه نظرات مشترکی به وجود آمد که می‌تواند مبنای توافق نهایی باشد، اما همچنان برخی موارد و اختلاف نظرها باقی مانده است. معتقدم حصول توافق ممکن است و چیزی وجود ندارد که قابل حل و فصل نباشد."

صبح امروز لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد کشورش به دنبال توافقی با ایران است که تضمین کند ایران به بمب اتمی دست نخواهد یافت.


برخی می‌گویند ممکن است فرانسه با موضعی انعطاف‌ناپذیر مذاکرات را به بن‌بست بکشاند.

ارسال به :