شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 21 Apr 2018
04 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اختصاصی جرس / بازداشت شاهدان عینی جنایت خودروی نیروی انتظامی در عاشورای تهران

شبکه جنبش راه سبز (جرس): طی روزهای اخیر پلیس تعدادی از شاهدان عینی جنایت خودروهای نیروی انتظامی در زیر گرفتن مردم در جریان حوادث عاشورای خونین تهران را دستگیر کرده است.


به گزارش جرس، به دنبال انتشار بین المللی صحنه زیر گرفتن تظاهرکنندگان عاشورای تهران توسط خودروی نیروی انتظامی و انکار اولیه آن توسط فرمانده نیروی انتظامی سرتیپ پاسدار احمدی مقدم، تلاش فراوانی از سوی حکومت برای پوشاندن این جنایت هولناک آغاز شده است.


از آنجا که این جنایت فجیع توسط جمعی از شهروندان تهرانی عینا مشاهده شده، و فیلم هایی از این فاجعه به طور گسترده در اینترنت و شبکه های تلویزیونی جهانی پخش شد، دستگیری شاهدان عینی واقعه آغاز شده است.


به گزارش خبرنگاران جرس از تهران تاکنون دو نفر از این شاهدان عینی دستگیر شده و به زندان اوین منتقل شده اند. خانواده این دو شاهد عینی تحت فشار شدید نیروهای امنیتی قرار دارند تا مبادا درباره اتهام فرزاندانشان مصاحبه ای کنند.


 دستگیری شاهدان به جای راننده قاتل، این احتمال را در میان مردم تقویت کرده  که راننده قاتل به امر مافوق این جنایت را مرتکب شده است، در غیر اینصورت بجای دستگیری راننده خودروی نیروی انتظامی، خانه به خانه به دنبال بازداشت و ساکت کردن شاهدان عینی جنایت برنمی آمدند.


شاهدان عینی جنایت نیز به شدت تحت فشار قرار دارند تا بر خلاف واقع اقرار کنند که چیزی ندیده اند و زیر گرفتن تظاهرکنندگان عاشورای حسینی توسط خودروی نیروی انتظامی کذب محض و انتشار آن نشر اکاذیب است.


اخبار تکمیلی در این زمینه متعاقبا ارسال خواهد شد.
 

ارسال به :